KOMUNIKATY
REKORD POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH W … HOLANDII
czwartek, 07 grudnia 2023 15:21

reko pol jun 07 12 2023W dniach 1-3 grudnia 2023, w trakcie zawodów Orange Cup rozgrywanych w Eindhoven (Holandia) nasi zawodnicy zdobyli srebro, brąz i aż siedmiokrotnie zajmowali miejsce „tuż za” – czwarte - wyniki poniżej. 
Natomiast w kategorii Junior Młodszy zawodnik ze Szczecina Maks Bitner w konkurencji 100 m Manikin Carry with Fins (ratowanie z pasem w płetwach) ustanowił z czasem 0:59,26 nowy Rekord Polski.
W corocznej edycji Pucharu Holandii wzięło udział blisko 700 zawodników z ponad 70 klubów, w tym reprezentacje m.in. Francji, Włoch, RPA, Szwajcarii. Zawody odbyły się na najwyższym poziomie zarówno sportowym, jak i organizacyjnym, dorównując standardom mistrzostw świata. Padały rekordy świata i rekordy życiowe.
Był to kolejny meeting pozwalający uzyskać kwalifikacje do The World Games 2025. WOPR złożył do ILS aplikację aby przyszłoroczne Zimowe Mistrzostwa Polski mogły się odbyć w formule międzynarodowej i również być kwalifikacją do TWG 2025 (ostatnią w roku 2024, a więc ostatnią szansą w ogóle). Planowanym miejscem takiego wydarzenia byłaby wtedy olimpijska pływalnia Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
A termin? 6-8 grudnia 2024. Może Mikołaj coś przyniesie.

Więcej…
 
OPOLSKIE PODZIĘKOWANIE
środa, 06 grudnia 2023 15:11

opolskie podz 06 12 2023W dniu 2 grudnia w Kędzierzynie – Koźlu na obchodach 50-lecia działalności WOPR Województwa Opolskiego miała miejsce bardzo sympatyczna i niespodziewana dla samych bohaterów uroczystość. Prezes WOPR na wniosek Prezesa WOPR Województwa Opolskiego odznaczył „Odznaką Błękitnego Krzyża WOPR” Państwa Katarzynę i Adama Janiszewskich. Odznakę tą nadaje się na wniosek prezesa jednostki wojewódzkiej, osobom nie będącym członkami WOPR, a wnoszącym do naszej organizacji dobro. W tym wypadku owym „dobrem” było trzech ratowników, którzy stanęli za plecami odznaczonych, ich synowie: Bartosz, Mateusz i Jan Janiszewscy – ratownicy wodni Opolskiego WOPR. Bardzo miła tradycja uhonorowywania rodzin „ratowniczo pokoleniowych” lub rodziców nie-ratowników spełniających nasze, ratownicze marzenia.
Gratulujemy odznaczonym i życzymy pociechy z synów jak Opolskie WOPR z nich jako ratowników.      

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 233

FB LINK 4INSTA LINK 2

ZMIEŃ JĘZYK

uk-flag gm-flag fr-flag

 

 

KARTA IDENTYFIKACYJNA

 CZŁONKA WOPR

karta identyfikacyjna czonka wopr 2

 

  

logo orlen

  

niw logo

 

logo Programu PROO

 

cmc logs

 

COLO KK

  

Niedzica log  

variopool 2

 

pływam bez promili logo

   

 

ONZ BT

 

plakat

 

 

logo wypoczynek3