wopr 1000x200 04

WICEMISTRZOWIE ŚWIATA Z POWROTEM W DOMU
czwartek, 06 października 2022 09:20

wicemistrzowie w domu 14 października jeszcze przed świtem powróciła do kraju Reprezentacja Narodowa WOPR w sportowym ratownictwie wodnym, która dniach 26 września - 2.10.2022 pod kierownictwem trenerów Sławomira Juszkiewicza (Kadra Open) i Jarosława Gapskiego (Kadra Junior) we włoskim Riccione startowała w Mistrzostwa Świata w Ratownictwie Wodnym. |
W Mistrzostw brała udział rekordowa liczba reprezentacji (56) i prawie 400 zawodników. Wśród najlepszych zawodników świata, Australijczyków, Nowozelandczyków, Niemców czy Włochów, nasza 18-osobowa Kadra osiągnęła bardzo dobre wyniki, a sztafeta w składzie Macuej Matyjasek, Paweł Borycki, Mateusz Grabski , Radosław Rogoziński w konkurencji 4 x 25 m holowanie manekina zajęła w kategorii Open II miejsce zdobywając srebrny medal i tytuł Wicemistrzów Świata – Gratulacje dla zawodników, dla trenerów kadry i trenerów klubowych.
W pozostałych konkurencjach Polacy uzyskali lokaty:

  

W kategorii National Team Open :

VI m Tymoteusz Świecak na 100m ratowanie z pasem 

XI m [3m w finale B] Maciej Matyjasek na 200m z przeszkodami 

X m [1m w finale B] sztafeta 4x50m z przeszkodami [R. Rogoziński, P.Borycki, M.Matyjasek ,A.Wiśniewski ]

XI m [3m w finale B] sztafeta rzut liną [M. Grabski, R. Rogoziński ]

IX m [1m w finale B] R. Rogoziński na 50m holowanie manekina 

XIV m [6m w finale B] M . Grabski na 50m holowanie manekina 

XV m [7m w finale B] P. Borycki na 200m super ratownik 

W konkurencji plażowej w wyścigu pływanie M. Matyjasek zajął w ścisłym finale 8 miejsce

 

W kategorii National Team Youth 

VIII m Konrad Rogoziński na 200m z przeszkodami 

VII m sztafeta 4x50m z przeszkodami  w składzie [ W. Markiewicz, W. Janiszewska , N. Pasek, K. Kozak]

VII m sztafeta 4x50m z przeszkodami  w składzie [M. Mądrzak , K. Wróblewski, B.Moździoch, K. Rogoziński]

XIV m [5m w finale B] N. Pasek na 100m ratowanie z pasem 

XVI m [8m w finale B] W. Markiewicz na 50m holowanie manekina 

X m [2m w finale B] S. Biernacik na 50m holowanie manekina 

VIII m sztafeta 4x25m holowanie w składzie W.Janiszewska , N.Pasek, A.Drabik , K.Kozak 

V m sztafeta 4x25m holowanie w składzie M.Mądrzak , K. Wróblewski , S.Biernacik, K. Rogoziński]

VII m K. Rogoziński na 200m super ratownik 

V m sztafeta 4x50m zmienna w składzie [K.Kozak, J. Burzyńska, W.Markiewicz, N. Pasek ]

VI m sztafeta 4x50m zmienna w składzie [. K.Rogoziński, B.Moździoch, M.Mądrzak, K.Wroblewski]

X m [ 2m w finale B] S. Biernacik na 100m ratowanie kombinowane 

XIV m [6m w finale B] N. Pasek na 100m ratowanie w płetwach 

X m [2m w finale B] sztafeta 4x50m zmienna mix w składzie [ K. Kozak, J.Burzyńska , K. Rogoziński, B. Moździoch ]

 

wicemistrzowie w domu 2

wicemistrzowie w domu 3

wicemistrzowie w domu 4

wicemistrzowie w domu 5

wicemistrzowie w domu 6

wicemistrzowie w domu 7

 

 

 

FB LINK 4INSTA LINK 2

ZMIEŃ JĘZYK

uk-flag gm-flag fr-flag

 

 

KARTA IDENTYFIKACYJNA

 CZŁONKA WOPR

karta identyfikacyjna czonka wopr 2

 

ubezpieczenie logo  

logo orlen

 niw logo

 

logo Programu PROO

 

cmc logs

 

COLO KK

  

Niedzica log  

variopool 2

 

pływam bez promili logo

   

 

ONZ BT

 

plakat

 

 

logo wypoczynek3