wopr 1000x200 04

KOLEJNI INSTRUKTORZY WOPR IDĄ W POLSKĘ
wtorek, 20 września 2022 08:44

dyplom 22 tamaKolejni Instruktorzy zakończyli z sukcesem Centralne Szkolenie Specjalistyczne na stopień Instruktora WOPR jakie odbyło się w Tamie w dniach 3 – 11 września. W tym roku kadrą szkoleniową było aż trzech Instruktorów Wykładowców WOPR: Sebastian Tumiłowicz, Apoloniusz Kurylczyk i Dariusz Krawiec, a asystentami troje Instruktorów WOPR aspirujących (mamy nadzieję) do najwyższego stopnia edukacyjnego: Albert Frączyk, Adrianna Błasiak i Marcin Trembulak. „Gościnnie”, ze skromnym wkładem edukacyjnym Tamę odwiedzili prezes WOPR oraz były prezes WOPR Województwa Zachodniopomorskiego, a obecnie wykładowca Uniwersytetu Szczecińskiego kol. Tomasz Zalewski.
Kandydat na instruktora ma za sobą co najmniej 500 godzin praktyk ratowniczych, ponad 400 godzin szkoleń jako uczestnik i nie mniej niż 100 godzin pracy jako asystent na szkoleniach z zakresu ratownictwa wodnego prowadzonych przez instruktora WOPR. Posiada kwalifikacje instruktora z zakresu ratownictwa wodnego (tzw. MSW) oraz cztery dodatkowe kwalifikacje spośród wskazanych w wykazie WOPR. W ich przypadku Tama weryfikuje metodykę szkolenia stosowaną w WOPR, zapoznaje z nowymi technikami i zapoznaje z bieżącymi zmianami w systemie szkolenia, prawie lub jego interpretacjach.
W tegorocznym szkoleniu, po złożeniu ustnego egzaminu końcowego przed komisją, kurs ukończyło jedenaścioro członków WOPR zdobywając stopień Instruktora WOPR. Gratulacje.

 

 

FB LINK 4INSTA LINK 2

ZMIEŃ JĘZYK

uk-flag gm-flag fr-flag

 

 

KARTA IDENTYFIKACYJNA

 CZŁONKA WOPR

karta identyfikacyjna czonka wopr 2

 

ubezpieczenie logo  

logo orlen

 niw logo

 

logo Programu PROO

 

cmc logs

 

COLO KK

  

Niedzica log  

variopool 2

 

pływam bez promili logo

   

 

ONZ BT

 

plakat

 

 

logo wypoczynek3