wopr 1000x200 04

MISTRZOSTWA POLSKI W RATOWNICTWIE MORSKIM
wtorek, 16 sierpnia 2022 07:18

KR artW dniach 6-7 sierpnia w Kątach Rybackich odbyły się pod patronatem Prezesa WOPR kolejne zawody z sportowego ratownictwa wodnego w konkurencjach na wodach otwartych. Tym razem morze „stanęło na wysokości zadania” i warunki do rozegrania konkurencji były naprawdę … jak w prawdziwych działaniach. Głównym organizatorem i motorem cyklu tych imprez jest współpracująca w tym zakresie z WOPR Fundacja Ratownictwa i Sportów Wodnych RESCUEHOUSE. Zawody zostały dofinansowane ze środków Ministra Sportu i Turystyki.
W czterech indywidualnych i czterech drużynowych konkurencjach w klasyfikacji juniorów, open i masters, najlepszą drużyną wśród mężczyzn zostało CKS Szczecin, a wśród kobiet CKS Szczecin 2. Gospodarz przyszłorocznych Mistrzostw Europy Juniorów cały czas w czubie kraju.
W generalnej klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Radek Rogoziński przed Wojtkiem Kotowskim i Pawłem Boryckim, a wśród pań najlepsza okazała się Paula Żukowska wyprzedzając Anię Karwowską i Natalię Pasek. Komplet wyników można znaleźć Tutaj.
Był to jeden z ostatnich sprawdzianów przed jesiennym wyjazdem Kadry WOPR do Riccione we Włoszech na rozgrywane tam Mistrzostwa Świata w Ratownictwie Wodnym.
Podziękowania należą się współorganizatorom: Gminie Sztutowo, GORW, RW sp zo.o., sponsorowi Garmin Polska oraz partnerom. Polskie Radio Czwórka zapewniła patronat medialny.  

 

FB LINK 4INSTA LINK 2

ZMIEŃ JĘZYK

uk-flag gm-flag fr-flag

 

 

KARTA IDENTYFIKACYJNA

 CZŁONKA WOPR

karta identyfikacyjna czonka wopr 2

 

ubezpieczenie logo  

logo orlen

 niw logo

 

logo Programu PROO

 

cmc logs

 

COLO KK

  

Niedzica log  

variopool 2

 

pływam bez promili logo

   

 

ONZ BT

 

plakat

 

 

logo wypoczynek3