wopr 1000x200 04

KOMUNIKATY
NAJLEPSI WALCZYLI W POZNANIU
wtorek, 27 czerwca 2023 08:28

manekiny logs243 zawodników z 22 klubów z całej Polski stanęło w szranki w dniach 23-24 czerwca na 56. Letnich Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym w konkurencjach basenowych rozegranych na Termach Maltańskich w Poznaniu. Prócz rywalizacji indywidualnej i klubowej zawody były kwalifikacją do Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Juniorów, które w sierpniu odbędą się w Gorzowie Wielkopolski oraz Międzyzdrojach oraz na Mistrzostwa Europy w kategorii Open, które we wrześniu organizuje Belgia.
W klasyfikacji generalnej po rozegraniu 23 konkurencji najwszechstronniejszymi zawodnikami zostali:
Diana Emerling (MUKS WOPR Kędzierzyn Koźle) i Jakub Serwa (CKS Szczecin) wśród młodzików Gabriela Karkocha (Śląskie WOPR) i Tobiasz Staszkiewicz (CKS Szczecin) w kategorii junior młodszy Natalia Pasek (Śląskie WOPR) i Dominik Kosowski (CKS Szczecin) a w kategorii open Natalia Pasek (Śląskie WOPR) i Michał Poprawa (MUKS WOPR Kędzierzyn Koźle). Najlepszą drużyną został CKS Szczecin przed MUKS WOPR Kędzierzyn Koźle i Śląskim WOPR.
Wielkie brawa dla zawodników oraz wszystkich uczestników, Trenerów, Obsługi, Partnerów, Organizatorów i publiczności.
Wszystkie wyniki można znaleźć na Life Timing.

 
CERTYFIKACJA ILS DLA SZKOLEŃ WOPR K9
piątek, 16 czerwca 2023 15:41

k9 logosMiło jest poinformować, że prace Komisji WOPR K9 w zakresie certyfikacji szkoleń zespołów Pies - Ratownik uwieńczone zostały sukcesem. Centralne Szkolenie Specjalistyczne WOPR z zakresu szkolenia psów ratowniczych uzyskało certyfikacje International Life Saving Federation. Każdy certyfikat WOPR: Pies Ratowniczy ILS K9 oraz Instruktor ILS K9 może występować do ILS o wydanie certyfikatu międzynarodowego.
Należy przypomnieć, że szkolenia psów w WOPR mają cztery główne poziomy - piąty jest dla seniora) Najwyższy poziom obejmuje również zakres szkolenia psów ratowniczych wraz z przewodnikiem wg. rozporządzenia MSWiA. Przy czym zakres szkolenia ILS K9 zawiera większe wymagania niż program państwowy. Zresztą jak większość szkoleń WOPR.
Zapraszamy do zapoznania się z programami szkoleń, wymogów i zasad egzaminowania (tutaj)

 

 
SĘDZIOWIE – MISTRZOSTWA EUROPY JUNIORÓW „EYLC POLAND 2023”
czwartek, 08 czerwca 2023 10:07

referees logsRuszyły zgłoszenia dla sędziów na Mistrzostwa Europy Juniorów w Ratownictwie Wodnym jakie odbędą się w dniach 20 – 26 sierpnia w Gorzowie Wielkopolskim i Międzyzdrojach. Więcej informacji na stronie https://eylc2023.pl. Harmonogram konkurencji w plikach poniżej, sędziowie proszeni są o zgłaszanie się przez aplikację „Referee EYLC 2023”

Więcej…
 
SĘDZIOWIE – 2024 LIFESAVING WORLD CHAMPIONSHIPS
piątek, 02 czerwca 2023 15:53

gold coast au logsKomisja Sportu ILS otwiera procedurę składania wniosków dla międzynarodowych sędziów (ILS referee B) we wszystkich kategoriach (pool, ocean, SERC, IRB) o sędziowanie na Mistrzostwach Świata w Ratownictwie Wodnym 2024 (LWC 2024).
Zgłoszenia należy dokonać za pomocą Formularza zgłoszeniowego LWC 2024. Żadna inna metoda składania wniosków nie będzie akceptowana, a termin składania wniosków upływa 1 lipca 2023 r. 

 
Planowane wydarzenia:

National Team Open & Youth Pool Events

29 Aug to 1 Sep

National Team Open & Youth Ocean/Beach Events

29 Aug to 1 Sept

Interclub Team Open & Youth Pool Events

3 to 8 Sep

Interclub Team Open & Youth Ocean/Beach Events

3 to 8 Sep

National Team, Interclub Team, Open & Youth SERC Events

28 Aug & 2 Sep

Masters Pool Events

23 to 25 August

Masters Ocean/Beach Events

26 to 28 August

Surfboat Events

29 to 31 August

National Team IRB & Interclub Team IRB Events

4 to 7 September

March Past Event

7 September

 

Wszyscy kandydaci zostaną na początku października poinformowani przez Komisję Sportu ILS, czy zostali zakwalifikowani.
Sędziowie samodzielnie organizują podróż i zakwaterowania. Więcej informacji na temat procedury składania wniosków i mianowania znajduje się w formularzu zgłoszeniowym.

  

 
ODSZEDŁ NA WIECZNĄ WACHTĘ
czwartek, 01 czerwca 2023 18:26

Marek Dubik logsZ ogromnym żalem zawiadamiamy, że w dniu 26 maja 2023 roku w wieku 72 lat odszedł na wieczną wachtę członek Prezydium Zarządu Wojewódzkiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Kielcach Kol. Marek Dubik. Do WOPR wstąpił w 1973 roku uzyskując kwalifikacje Młodszego Ratownika Wodnego. Od początku związany z Kieleckim WOPR, przez wiele lat był członkiem Zarządu i Prezydium Wojewódzkiego WOPR w Kielcach, gdzie przez trzy kadencje pełnił funkcję V-ce Prezesa.

Wieloletni aktywny działacz na rzecz rozwoju Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pomysłodawca i organizator konkursu rysunkowego dla dzieci "Bezpieczny Wypoczynek nad wodą". Ratownik z powołania, wychowawca i nauczyciel wielu pokoleń ratowników WOPR. Odznaczony za swoją działalność na rzecz ratownictwa wodnego Złotym Krzyżem Zasługi, Złotym Medalem za Zasługi dla WOPR, Srebrnym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju.

Jego uczciwość, pracowitość i dorobek życiowy niech będą wzorem do naśladowania dla pokoleń.

 

Cześć jego pamięci.

 

 
TAMA 2023
czwartek, 01 czerwca 2023 16:35

tama 2023 logsTegoroczne kursy w Tamie na stopnie SRW, IWOPR odbędą się w terminie 2-10 września 2023 roku. Ponieważ w sezonie zimowym 2022-2023 nie odbyło się Centralne Szkolenie Specjalistyczne WOPR z zakresu ratownictwa na obszarach pokrytych lodem, Komisja szkoleniowa ponownie dopuszcza, aby zostało ono uzupełnione w latach kolejnych przez uczestników tegorocznych szkoleń.
Kolejnym warunkiem uczestnictwa w kursie SRW jest zaliczenie CSS WOPR z zakresu ratownictwa na wodach szybkopłynących i powodziowych. Tu żadna aura nie przeszkadza w realizacji szkolenia więc jest ono dla kandydatów na SRW obowiązkowe.
W sytuacji nieposiadania wymaganych CSS WOPR z przyczyn obiektywnych Komisja szkoleniowa może rozpatrzyć indywidualne wnioski kandydatów o przesunięcie ich zaliczenia. Wnioski należy złożyć niezwłocznie wraz z uzasadnieniem niemożliwości uczestnictwa w szkoleniu.
Również w tym roku uczestnicy szkolenia w ramach kursu ukończą teoretyczną część szkolenia CSS WOPR Sędzia zawodów WOPR. Podczas kursu prezentowane będą również nowinki sprzętowe.
Część szkoleń teoretycznych oraz materiałów szkoleniowych zostanie kandydatom przekazana w formie elektronicznej do zapoznania się z nimi.
Szczegóły i dokumentacja tutaj.

 

 
WALNE ZGROMADZENIE WHO W SPRAWIE ZAPOBIEGANIA UTONIĘCIOM
czwartek, 01 czerwca 2023 14:30

wha logs29 maja 2023 r. w Genewie, 76. Walne Zgromadzenie Światowej Organizacji Zdrowia (WHA) przyjęło swoją pierwszą w historii rezolucję w sprawie zapobiegania utonięciu - „Przyspieszenie działań na rzecz globalnego zapobiegania utonięciu” (tekst oryginalny).
Każdego roku w wyniku utonięcia umiera blisko ćwierć miliona osób. Najwyższe wskaźniki na świecie występują wśród dzieci w wieku 1–4 lat, a następnie dzieci w wieku 5–9 lat, szczególnie w społeczeństwach znajdujących się w najbardziej niekorzystnej sytuacji społeczno-ekonomicznej.
W celu zmniejszenia ryzyka utonięcia WHA wzywa państwa członkowskie do opracowania i wdrożenia programów, zapewnienia planowania w wielu sektorach oraz promowanie zapobiegania utonięciu poprzez zaangażowanie społeczności, budowanie potencjału i współpracę międzynarodową. WHA zwróciło się do rządów i ich partnerów o przyspieszenie działań na rzecz zapobiegania utonięciu do 2029 r.
WHO przygotuje raport o stanie zapobiegania utopieniom, a wszystkie 194 państwa członkowskie zostaną zaproszone do udziału w tej ocenie. Raport ma na celu dostarczenie informacji, które pomogą wdrożyć tanie i skuteczne działania zapobiegające utonięciu, zalecane przez WHO.

 

 

Rezolucja „Przyspieszenie działań na rzecz globalnego zapobiegania utonięciu (tłumaczenie)

 

 
PROFESOR ARKADIUSZ
czwartek, 25 maja 2023 08:01

profesor stanula zdjW dniu 22 maja 2023 roku w Pałacu Prezydenckim w Warszawie Instruktor Wykładowca WOPR (nr 822) Arkadiusz Stanula ze Śląskiego WOPR otrzymał z rąk Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy stopień profesora nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauki o kulturze fizycznej. Profesor Stanula obecnie jest Prorektorem do spraw promocji i sportu na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Pływacka pasja z młodzieńczych lat zaowocowała działalnością w strukturach Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Przeszedł wszystkie szczeble w ratownictwie wodnym uzyskując prawie trzy dekady temu stopień Instruktora WOPR a następnie Instruktora Wykładowcy. Wyszkolił wielu ratowników wodnych u siebie, na Śląsku, ale i na kursach SRW i IWOPR w Tamie. Autor wielu publikacji z ratownictwa wodnego, w tym programów szkolenia na poszczególne stopnie i szkoleń specjalistycznych. Kierował Komisją Szkoleniową Śląskiego WOPR. Przez 18 lat pełnił stanowisko Dyrektora MOSiR-u w Żorach. W imieniu wszystkich członków WOPR, Gratulacje i powodzenia w dalszej drodze.

 
#GoBluePoland
środa, 24 maja 2023 22:22

go blue logsW dniu 17 maja odbyło się spotkanie Komisji profilaktyki w poszerzonym składzie o organizacje uczestniczące w działaniach związanych ze Światowym Dniem Zapobiegania Utonięciom. #GoBluePoland – bo pod takim szyldem działamy wszyscy w celu zmniejszenia liczby utonięć – to ruch społeczny, to szerokie działanie nie tylko WOPR, ale przede wszystkim organizacji, podmiotów i osób, którym zależy na bezpiecznym korzystaniu z wód, bezpiecznej kąpieli, bezpiecznej rekreacji wodnej. Jednostki i organizacje WOPR ze Szczecina, Opola, Warszawy, Sopotu i Koszalina oraz Pływacki Patrol, Baltic Rescue Team, Fundacja Bezpiecznie do Brzegu to dopiero wstępna lista osób jakie biorą udział w przygotowaniu tego święta. Zapraszamy do współpracy wszystkich. Najszybszy kontakt przez Przewodniczącą Komisji profilaktyki WOPR (IWOPR 1239) Marię Adamczyk z WOPR Województwa Zachodniopomorskiego.

 

 

 
OBOZY SPORTOWEGO RATOWNICTWA WODNEGO 2023
czwartek, 27 kwietnia 2023 08:59

lifesaving camp logsMając na względzie rozwój ratownictwa wodnego również jako dyscypliny sportowej rozgrywanej na plażach (konkurencje oceaniczne) pod patronatem WOPR organizowane są dwa obozy (zgrupowania) sportowe:

Centralnym Ośrodku Szkolenia WOPR w Tamie w terminie 29 lipca – 12 sierpnia 2023, dla dzieci i młodzieży 12 – 17 lat (kategorii młodzik i junior) – obóz szkoleniowo - kondycyjny, na którym nie zabraknie również i ćwiczeń typowo ratowniczych: szkolenia motorowodnego, technik linowych (poziom „A”) oraz na stopień ILS Lifesaver (zgłoszenia).
Zegrzu Południowym w terminie 14 – 21 lipca 2023 dla bardziej zaawansowanych zawodników (junior i open), przygotowujące do Morskich Mistrzostw Polski w Morskim Ratownictwie Wodnym (Gdańsk 2023). Tu oprócz plaży zapowiadają się treningi na pływalni – drżyjcie mistrzowie ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ).
Na obu obozach kadrą są licencjonowani trenerzy i instruktorzy dyscypliny sportu ratownictwo wodne oraz Instruktorzy WOPR i Centralnych Szkoleń Specjalistycznych WOPR.

 

 
KOLEJNI WOPR-OWCY W STRUKTURACH ILS
środa, 26 kwietnia 2023 08:58

u.zdanowiczZ przyjemnością informujemy, że decyzją Prezydenta ILS Grahama Forda lekarz Reprezentacji Narodowej WOPR w Sportowym Ratownictwie Wodnym dr Urszula Zdanowicz została nominowana do nowopowstałej komórki medycznej Therapeutic Use Exemptions Committe (TUEC) przy ILS Sport Commission.
Dr Zdanowicz jest absolwentem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz stypendystą Harvard Medical School (USA), Gesellschaft für Orthopädisch (Austria). Posiada certyfikat w zakresie chirurgii ortopedycznej i traumatologii sportowej. Była lekarzem Kadry Narodowej Polskiego Związku Pływackiego oraz w komisjach medycznych Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz lekarzem w ekipie Igrzysk Olimpijskich w Turynie. Jest członkiem Instytutu McGowan na Uniwersytecie w Pittsburghu zajmującego się ortopedią kolana oraz regeneracją wiązadeł i ścięgien.
Pracowała w szpitalu dziecięcym w Warszawie, w Carolina Medical Center (Lux Med.) gdzie była również Dyrektorem naukowym, a obecnie ordynatorem oddziału ortopedii w Enel-Med i Dyrektorem Medycznym Enel-Sport.
Życzymy powodzenia.

 

 

 
RADA NAUKOWA WOPR - REAKTYWACJA
wtorek, 25 kwietnia 2023 10:40

rada naukowa logotW dniu 23 kwietnia 2023 roku w Warszawie w siedzibie WOPR gościliśmy ludzi nauki, którzy z inicjatywy Instruktor WOPR Beaty Zysiak – Christ z Dolnośląskiego WOPR, spędzili na owocnych rozmowach kilka godzin. Zaproszeni: Grzegorz Konieczny, Dariusz Skalski, Andrzej Płaczek i Dariusz Timler (trzy osoby z przyczyn służbowych nie mogły zjawić się osobiście) identyfikują się z działaniami WOPR i w swoich dziedzinach naukowych prowadzą działania ukierunkowane na szeroko rozumiane ratownictwo wodne – profilaktykę, szkolenia czy działania medyczne.
Rozmowy, plany i zasady współpracy zaowocowały sporządzeniem wniosku do Prezydium Zarządu Głównego WOPR o reaktywację Rady Naukowej WOPR, powołanie przewodniczącego i składu Rady. Zebrani wskazali konieczność wprowadzenia zmian w Regulaminie Rady oraz ustalili zasady spotkań i organizacji konferencji i warsztatów. Wniosek złożony na ręce prezesa zostanie przedstawiony do decyzji Prezydium ZG WOPR na najbliższym posiedzeniu.

 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 41

FB LINK 4INSTA LINK 2

ZMIEŃ JĘZYK

uk-flag gm-flag fr-flag

 

 

KARTA IDENTYFIKACYJNA

 CZŁONKA WOPR

karta identyfikacyjna czonka wopr 2

 

ubezpieczenie logo  

logo orlen

 niw logo

 

logo Programu PROO

 

cmc logs

 

COLO KK

  

Niedzica log  

variopool 2

 

pływam bez promili logo

   

 

ONZ BT

 

plakat

 

 

logo wypoczynek3