wopr 1000x200 04

KOMUNIKATY
TURYSTYKA BEZ RYZYKA
poniedziałek, 13 lipca 2015 08:57

Turystyka Bez Ryzyka Logo rotator2W chwili oddechu, kiedy i ratownicy wraz z rodzinami zapragną złapać oddech gdzieś poza miejsce pracy i zamieszkania, pamiętajmy o podstawowych zasadach organizacji i bezpieczeństwa naszego wypoczynku. Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe wpisuje się w kampanię Ministerstwa Sportu i Turystyki promującą właściwe przygotowanie do wyjazdu, w tym posiadanie właściwych dokumentów podróży oraz znajomość praw pasażerów i klientów biur podróży. Szczególną uwagę zwracamy na wyjazdy dzieci i młodzieży w ramach zorganizowanych form wypoczynku. Zapraszamy do korzystania z witryny internetowej MSiT https://www.turystykabezryzyka.gov.pl i życzymy spokojnego wypoczynku.

 
WYNIKI XLIX LETNICH MISTRZOSTW POLSKI W RATOWNICTWIE WODNYM
środa, 08 lipca 2015 21:41

W dniach 20-21 czerwca we Wrocławiu odbyły się XLIX Letnie Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym. Zawody zorganizowało Dolnośląskie WOPR we Wrocławiu i Komisja ds. Sportu WOPR. Patronat honorowy nad zawodami objęli Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, Prezes WKO The World Games 2017 Piotr Przygoński i Prezes WOPR Sławomir Gicewicz. Mistrzostwa otworzyli: Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Ewa Mańkowska, Wiceprezes WKO The World Games Michał Bobowiec i Prezes Dolnośląskiego WOPR we Wrocławiu/Wiceprezes Zarządu Głównego WOPR Krzysztof Skrzyniarz. W mistrzostwach udział wzięło 60 zawodniczek i 85 zawodników z 13 jednostek WOPR z terenu całego kraju.

Więcej…
 
ILSE Cypr - Maj 2015
wtorek, 07 lipca 2015 22:54

Z uwagi na niedomówienia w sprawie posługiwania się tytułem Wiceprezydenta ILSE przez byłego prezesa, WOPR publikuje protokół z posiedzenia Zarządu ILSE , który odbył się na Cyprze w maju 2015r. Załączamy oryginalne pismo z zaznaczonymi fragmentami tekstu oraz tłumaczenie zaznaczonych w tekście fragmentów:

(……) pkt.2.
Po wyborach do władz WOPR w listopadzie 2014r. wiceprezydent dr. Jerzy Telak przestał pełnić funkcje prezesa WOPR i utracił poparcie organizacji. W związku z tym, nie pełni on już funkcji Wiceprezydenta ILSE. Stanowisko Wiceprezydenta (Wschód) będzie wakujące do Walnego Zebrania w 2016 r.
Pkt.9.
Wiceprezes WOPR Piotr Synowiec przedstawił sprawozdanie z sytuacji w Polsce i WOPR po wyborach w listopadzie 2014r. WOPR jest w trakcie zewnętrznego audytu. Wiceprezydent WOPR zapewnił, ze World Games w Polsce w 2016 r. odbędą się bez przeszkód.
Prezydent ILSE dr. Mohr podziękował za sprawozdania i podkreślił, ze WOPR jest jednym z najsilniejszych członków ILSE. Zarząd dyskutował nad możliwością powołania nowego Wiceprezydenta ILSE. Clive Holland (RLSS UK) potwierdził, ze obecny Statut i Rozporządzenia ILSE nie przewidują możliwości powołania nowego Wiceprezydenta w czasie trwania kadencji.

I koniec niedomówień.

 

Więcej…
 
„PRZYGOTUJ SIĘ NA WSTRZĄS”
poniedziałek, 06 lipca 2015 20:24

„Przygotuj się na wstrząs!” to ogólnopolski program edukacyjno-informacyjny zajmujący się kompleksowo problemem anafilaksji, nad którym patronat objęło Polskie Towarzystwo Alergologiczne. Celem Programu jest edukacja w szczególności w szybkim i trafnym rozpoznawaniu objawów oraz w prawidłowym udzieleniu pomocy osobie, u której rozwija się wstrząs anafilaktyczny.

W ramach współpracy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i kampanii „Przygotuj się na wstrząs!” wokół terenów wodnych w całej Polsce pojawią się materiały edukacyjne, ostrzegające przed niebezpieczeństwem anafilaksji i wstrząsu anafilaktycznego, do którego może dojść w pobliżu akwenów wodnych.

Wspólna inicjatywa będzie trwać przez całe lato. W kolejnych miesiącach odbędzie się m.in. cykl szkoleń dla ratowników WOPR, podczas których omówione zostaną szczegółowo zagadnienia związane z identyfikowaniem objawów anafilaksji i udzielaniem pomocy osobie we wstrząsie anafilaktycznym.

Więcej informacji o kampanii „Przygotuj się na wstrząs!” można znaleźć na:
stronie http://www.odetchnijspokojnie.pl/przygotuj-sie-na-wstrzas/ ,
profilu kampanii www.facebook.com/odetchnijspokojnie

 
„TAMA 2015” ODWOŁANA
środa, 17 czerwca 2015 22:09

Z uwagi, na fakt, że warunki formalne wymagane od kandydatów na szkolenia specjalistyczne w Tamie w roku 2015, spełnia jedynie trzech kandydatów, szkolenia te w planowanym terminie zostają odwołane.
Na podstawie przesłanych przez kandydatów dokumentów, kilkanaście osób nie zostało zakwalifikowanych z uwagi na niespełnianie przez nich wymogów formalnych. Szczegółowa weryfikacja dokumentów oraz informacje uzyskane bezpośrednio od kandydatów świadczą, że w ostatnich latach występowały sytuacje dopuszczania do szkoleń centralnych i egzaminów na stopnie WOPR osób, które nie spełniały wymogów formalnych.
W związku z zaistniałą w latach 2013 – 2014 sytuacją, Komisja szkoleniowa oświadcza, że ostatnie specjalistyczne szkolenie centralne na stopnie Starszego Ratownika Wodnego, Młodszego Instruktora WOPR i Instruktora WOPR odbyło się w Tamie w terminie 13 – 19 lipca 2013 roku, gdzie nadano ostatni stopień Instruktora WOPR o numerze 1191. Uprawnień uzyskanych na szkoleniach organizowanych w innym miejscu lub terminie lub o wyższych numerach nie nadało WOPR i w związku z tym nie mogą zostać uznane. Ponadto dokumentacja niektórych z tych szkoleń budzi poważne zastrzeżenia formalne, a nadanie stopni odbyło się poprzez świadome naruszenie porządku prawnego lub wprowadzenie w błąd władz WOPR.
Niniejszym, Zarząd Główny i Komisja szkoleniowa mogą jedynie przeprosić osoby, które uczestniczyły w takich przedsięwzięciach, gdzie organizatorzy – członkowie WOPR, działający jednak niezgodnie z prawem WOPR - wprowadzili ich w błąd. Władze WOPR zobowiązują się podjąć działania mające na celu wyjaśnienie tej sytuacji w sposób możliwie jak najmniej dotkliwy dla zainteresowanych ratowników.

Prezes WOPR
Przewodniczący Komisji Szkoleniowej

 
XLIX Letnie Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym
niedziela, 07 czerwca 2015 18:11

XLIX LMP2015W dniach 20-21 czerwca 2015 roku we Wroclawiu odbeda sie XLIX Letnie Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym. Organizatorem jest Komisja ds. Sportu Zarzadu Glownego WOPR i Dolnoslaskie WOPR we Wroclawiu, a patronat honorowy objeli Marszalek Wojewodztwa Dolnoslaskiego Cezary Przybylski, Prezydent Wroclawia Rafal Dutkiewicz, Prezes WKO The World Games 2017 Piotr Przygonski i Prezes WOPR Slawomir Gicewicz. Na impreze zostali zaproszeni przedstawiciele WOPR w ILS i ILSE.

 

Homme et femme seraient programmes pour rester ensemble 2 ans acheter priligy quebec et demie, le temps que l’enfant acheter priligy quebec finisse d’etre allaite.

Des dapoxetine priligy jeunes filles se risquent a affirmer la peur de denis que charlotte, trop sexy, seduise d’autres dapoxetine priligy personnes.

Les hommes achat priligy quel site qui ont subi une blessure quadri- ou paraplegique peuvent etre stimules a l'aide de vibromasseurs ou d'une faible stimulation electrique14.la therapie vise a accroitre le plaisir des jeux sexuels plutot que de miser sur le but d'ejaculer, qui est source achat priligy quel site d'anxiete.

Le ou acheter priligy en france les testicules peuvent a la naissance etre bloques dans acheter priligy en france l’abdomen.

Si vous avez l'habitude de prendre un priligy 30 mg bain avec votre mari avant de faire l'amour, ne vous contentez pas de modifier priligy 30 mg la senteur du produit moussant !

 
KARTY PŁYWACKIE
sobota, 30 maja 2015 16:14

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom – szczególnie dzieci i młodzieży – WOPR wprowadza, jako dodatkowe, spersonalizowane karty pływackie w postaci plastikowej karty, ze zdjęciem i danymi osobowymi jej posiadacza. Zaznaczyć należy, ze dotychczasowe tzw. „papierowe" karty pływackie nie tracą na ważności i nie ma obowiązku ich wymiany. Nowe, trwale karty, mogą uzyskać wyłącznie osoby które posiadają dotychczasowe karty pływackie lub, które zdadzą u ratownika WOPR egzamin i taka dotychczasowa „papierowa" kartę otrzymają. Nowością jest – czego nie było w dotychczasowym systemie – możliwość wyrobienia duplikatu karty, w wypadku jej utraty lub zniszczenia.

Sposób zdobycia karty pływackiej, czyli dokumentu potwierdzającego pozytywne zdanie egzaminu z umiejętności pływania, nie zmienia się. Niezmienne pozostają tez wymogi egzaminacyjne:

  • Karta pływacka - przepłyniecie dystansu 200 m sposobem dowolnym w tym co najmniej 50 m na plecach, 5 m po powierzchnia wody oraz wykonanie skoku z wysokości 0,7 m;
  • Specjalna karta pływacka – przepłyniecie dystansu 1500 m dwoma stylami, w tym co najmniej po 200 m stylem dowolnym i grzbietowym, 15 m pod powierzchnia wody z nurkowaniem na co najmniej 2 m oraz wykonanie skoku z wysokości 0,7 m.

Zapraszamy na pływalnie i kąpieliska do ratowników WOPR, a posiadaczy dotychczasowych kart pływackich tutaj:::..

 

 

spersonalizowane karty

» avec cet acheter priligy objectif en tete, elle-meme se donne corps acheter priligy et ame !

Mais les sentiments que j'eprouve pour priligy en tunisie cette femme resurgissent alors, et je me sens incapable de franchir cette priligy en tunisie etape.

L’implant s’adresse priligy andorre preferentiellement aux femmes lassees de la prise quotidienne d’une pilule et ayant une priligy andorre contre-indication ou une intolerance aux ?strogenes de synthese.

La technologie moderne permet d’obtenir acheter priligy france ligne d’excellents resultats dans 90 % acheter priligy france ligne des cas.

Enfin, certains hommes ont dapoxetine acheter tendance a traumatiser leur penis pendant dapoxetine acheter la masturbation et il est evident qu'au cours des rapports sexuels, ils ne retrouvent plus les memes sensations violentes qui les font jouir seuls...

 
Instruktor Ratownictwa Wodnego „TAMA 2015” (dla MI WOPR)
wtorek, 26 maja 2015 09:48

W dniach 6-10 lipca 2015 roku w Tamie, odbędzie się szkolenie przygotowujące do egzaminu na stopień Instruktora Ratownictwa Wodnego „IRW 2015" dedykowane dla członków WOPR posiadających stopień Młodszego Instruktora WOPR.
Kandydaci planujący udział w szkoleniu są zobowiązani do przeslania kompletu dokumentów na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. i oryginałów formularzy zgłoszeniowych na adres biura Zarządu Głównego WOPR. O zakwalifikowaniu kandydata na kurs decyduje:

  • wypełnienie karty kwalifikacyjnej, w tym potwierdzone przez Instruktora WOPR pozytywne zaliczenie testu sprawdzającego,
  • podpisanie oświadczenia uczestnika szkolenia
  • dokonanie opłaty za kurs
  • terminowe złożenie kompletnych dokumentów (karta kwalifikacyjna, oświadczenie, potwierdzenie wpłaty).

Uczestnik kursu we własnym zakresie zapewnia ABC (obligatoryjnie) oraz może posiadać piankę (o grubości do 3 mm) i śpiwór. Całkowity koszt kursu, wraz z wydaniem zaświadczeń o ukończeniu szkolenia w zakresie Instruktora Ratownictwa Wodnego WOPR oraz instruktora wg MSW wynosi 700,- złotych. Koszt uzyskania obu patentów jest promocyjny wyłącznie w roku bieżącym.
Decyzje w sprawie uczestnictwa podejmie Komisja szkoleniowa. Szczegółowe informacje:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


Quels sont dapoxetine france les dapoxetine france traitements qui peuvent augmenter le penis ?

Ce n’est pas en priligy en suisse accablant votre conjoint qu’il se sentira le devoir d’accompagner le petit a son entrainement de football priligy en suisse la semaine prochaine.

La rencontre est achat priligy ligne achat priligy ligne aussi une occasion de debattre des concours de mini-miss et de mobiliser la population contre de tels evenements qui correspondent, selon la ministre agnes maltais, a une image reductrice de la femme.

Tenir hors de la portee des priligy en ligne enfants et des priligy en ligne animaux.

Suspense...vous priligy belgique souhaitez vraiment plus que toutreveiller vote priligy belgique libido et/ou celle de votre partenaire ?

 
WIETRZNICE 2015
niedziela, 10 maja 2015 19:58

IMG 4475

W dniach 8-10 maja na torze kajakowym Wietrznice odbyło się akredytowane szkolenie z zakresu Ratownictwa na wodach szybkopłynacych i powodziowych Organizatorem szkolenia było Śląskie WOPR – oddział Gliwice Kierownikiem szkolenia był instruktor wykładowca WOPR Bogdan Kozłowski a kadrę stanowili Zbyszek Kołodziejski Tomek Białkowski Marcin Gus, Sławek Kamiński i Stefan Żeromski W szkoleniu wzięło udział 40 ratowników z całej Polski Dzięki dobrym warunkom hydrologicznym ( wysoki stan wody w Dunajcu ) udało nam się zrealizować wszystkie założone elementy szkolenia w warunkach zbliżonych do powodziowych Podczas szkolenia mieliśmy także możliwość testowania nowego sprzętu ratowniczego Zapraszamy także do Wietrznicy za tydzień gdzie znowu spotykamy się na szkoleniu centralnym Tym razem organizatorem szkolenia będzie Stołeczne WOPR, a Kierownikiem szkolenia będzie tym razem instruktor wykładowca WOPR Tomasz Białkowski.

Ces derniers se sont maries priligy achat avec un collegue du bureau ou ont fini par passer leur vie ensemble.lire priligy achat aussi» l'amitie au travail est-elle possible?» les francais, trois fois plus nombreux a etre carrieristes que les allemandstravailler ensemble sur les memes projets, plusieurs heures par jour et plusieurs jours dans la semaine cree inevitablement des liens entre deux personnes.

Viagra a un bon acheter priligy net bilan et a ete utilise par plus de 20 millions d'hommes acheter priligy net dans le monde entier.

« la masturbation et l’autoerotisme sont les facteurs centraux d’une acheter priligy france sexualite epanouie.

Optez pour des acheter priligy net massages, des caresses, embrassez votre amoureux langoureusement.

Prenez soin priligy achat de vous, parfumez-vous, ayez de nouveaux vetements, une nouvelle coiffure, et vous allez voir que le regard priligy achat brillant de votre partenaire fera augmenter le desir que vous avez envers lui.

 
SPOTKANIE ILS
wtorek, 05 maja 2015 20:22

ilsW dniach 1-3 maja 2015 roku na Cyprze odbyło się spotkanie Dyrektoriatu International Life Saving Federation of Europe, gdzie WOPR reprezentowany był przez Wiceprezesa Piotra Synowica oraz Artura Bulaka i Aleksandra Skaliy. Zarówno podczas obrad jak i kuluarowych spotkań z wyczekiwaniem przyjęte zostały wyjaśnienia o unormowaniu się sytuacji w WOPR. Członkom Dyrektoriatu wyjaśniono, ze ostatnie dwa lata zmian jakie zaszły w WOPR nie wpłynęły negatywnie na wykonywanie ratownictwa w Polsce, gdzie działania praktyczne realizowane są na poziomach wojewódzkim i lokalnym. ILS podziela stanowisko WOPR w sprawie doprowadzenia do prawomocnych wyborów władz centralnych i z cala stanowczością zapewniło, ze WOPR jest członkiem ILS i nie przewiduje się aby sytuacja ta miała ulec zmianie – usłyszeli nasi przedstawiciele w aspekcie działań jakie w ostatnich latach były podejmowane i miały na celu zmianę tego stanu. Wiceprezes Synowiec oświadczył, ze WOPR wycofał jedynie rekomendacje Jerzemu Telakowi, z uwagi na jego działania w okresie ostatnich dwóch lat oraz prawomocne orzeczenie Sadu Honorowego i podkreślił, ze pozostali przedstawiciele WOPR posiadają poparcie naszej organizacji, jednakże w sprawie poprzednich władz wypowiedzieć się musi nowowybrana Głowna Komisja Rewizyjna. Więcej informacji przekażemy po opublikowaniu protokołu z obrad.

Lui priligy en suisse qui priligy en suisse se perdait dans la depression ?

La famille passe avant tout.on dapoxetine prix maroc prend l’habitude de se voir systematiquement dapoxetine prix maroc entre couples, voire avec toute la nichee.

La achat ligne priligy quebec achat ligne priligy quebec dysfonction erectile est mieux connue sous le terme de l’impuissance.

Je n'ai pas acheter priligy quebec assez acheter priligy quebec de temps pour m'en occuper correctement aujourd'hui.

En d’autres termes si vous etes sujet a des maladies du c?ur, acheter priligy en france du foie, des reins, d’hypertension, ou si vous avez subi un avc ou autres, il est indispensable d’avoir l’accord d’un medecin.les prix du cialis sont acheter priligy en france variables en pharmacie, et en fonction du laboratoire qui le produit.

 
MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA W BYDGOSZCZY
poniedziałek, 04 maja 2015 19:33

Uprzejmie zapraszamy cala spolecznosc Sportowa, Ratownicza oraz Plywacka do udzialu w III Miedzynarodowej Konferencji Naukowej „Stan Perspektywy i Rozwoj Ratownictwa, Kultury Fizycznej i Sportu w XXI Wieku", ktora odbedzie sie w dniach 12-14 czerwca 2015 roku w Bydgoszczy.
Organizatorem Konferencji sa: Wyzsza Szkola Gospodarki w Bydgoszczy (WSG) przy wspolpracy z Europejska Miedzynarodowa Federacja Ratownictwa (ILSE).

pozi konfer bydgoszcz2015

 

Więcej…
 
OBÓZ SPORTÓW WODNYCH I RATOWNICTWA WODNEGO
poniedziałek, 04 maja 2015 19:48

Białostockie WOPR organizuje w Centralnym Ośrodku Szkoleniowym WOPR „Tama" w Rajgrodzie obóz sportów wodnych i ratownictwa wodnego. Termin : 13 - 24 lipca. W programie m.in. nauka i doskonalenie pływania, wiosłowania, rejsy łodzią żaglowa i motorówkami. Jest możliwość uzyskania stopnia Młodszego Ratownika WOPR. Wiek uczestników 13 - 15 lat. Bliższe informacje pod nr tel. 604 27 85 93.

Apres s'etre assure qu'elle etait sans cause, une chirurgie peut priligy pharmacie etre proposee.l'incision se fait autour de l'areole.

Il etait assis et regardait acheter priligy en belgique la mer, un casque sur acheter priligy en belgique les oreilles.

Injection d'un medicament, l'etilephril, dans les acheter priligy quebec corps caverneux ou ponction si le priapisme a plus acheter priligy quebec de 3 heures.

Si non, comment voudrais-je qu’elles soient reparties priligy andorre ?recevoir la newsletter priligy andorre sexo votre couple est-il « normal » ?a savoir :

De achat dapoxetine ce fait beaucoup souhaitent effectuer une intervention achat dapoxetine chirurgicale, il s’agit essentiellement de la penoplastie ou chirurgie esthetique penienne d’agrandissement et d’une chirurgie reparatrice.plusieurs techniques operatoirespour allonger :

 
<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 następna > ostatnia >>

Strona 39 z 42

FB LINK 4INSTA LINK 2

ZMIEŃ JĘZYK

uk-flag gm-flag fr-flag

 

 

KARTA IDENTYFIKACYJNA

 CZŁONKA WOPR

karta identyfikacyjna czonka wopr 2

 

ubezpieczenie logo  

logo orlen

 niw logo

 

logo Programu PROO

 

cmc logs

 

COLO KK

  

Niedzica log  

variopool 2

 

pływam bez promili logo

   

 

ONZ BT

 

plakat

 

 

logo wypoczynek3